Mange viktige saker ble diskutert da Skolelederforbundets landsmøte gikk av stabelen 18.-19. november. Ny politikk ble vedtatt, og det ble foretatt viktige spesifiseringer og justeringer av vedtektene.
(Foto: Morten Sælensminde)
Landsmøtet er forbundets øverste organ. Gjennom representanter fra de ulike fylkeslagene er det landsmøtet som godkjenner vedtekter og politisk program, samt velger forbundsleder og sentralstyre.
Stig Johannessen ble gjenvalgt som forbundsleder.
– Jeg takker landsmøtet for tilliten! Vi står foran mange spennende muligheter som fagforbund fremover, sier Johannessen.
Se forbundslederens åpningstale under.
Her er det nye styret:
1. nestleder: Anne-Merete Mærli Hellebø
2. nestleder: Mona Westlie Søbyskogen
Styremedlemmer:
Jon Isebakke
Henning Aastvedt
Kari Eide
Robert Flataas
Dorothea Blix
Varaer:
1. Jorun Gilje Blomvik
2. Trond Otto Berg
3. Hans Gøran Bjørk
Relaterte artikler
Webinar: Barnets beste og barns rett til å bli hørt
Hvordan kan vi gjøre gode barnets beste-vurderinger? Hvilken innvirkning har den nye opplæringsloven for slike vurderinger? Og hvordan sikrer vi som skoleledere at barna får være med og påvirke vurderingen av deres egen situasjon?
En ny norsk studie viser en tydelig sammenheng mellom elevenes leseferdigheter og skoleledelsens støtte. Nå skal den nasjonale satsingen Tid for lesing gi barn og unge økt leselyst.Tekst: Anders Ildstad Foto: Trude Witzell