Dagens skoleledere må møte morgendagens utfordringer

ESHA, The European School Heads Association, er en organisasjon for europeiske skolelederforbund. I dette foredraget reflekterer Petra van Haren, som er leder for ESHA, om utfordringer som europeiske skoleledere står overfor.  

I foredraget trekker hun opp noen av utfordringene skoleledere i Europa står overfor og deler noen tanker om hvordan man som skoleleder kan møte disse utfordringene.

Skolelederforbundet er medlem av ESHA og forbundsleder Stig Johannessen er styremedlem. Du kan abonnere gratis på ESHA Magazine ved melde deg på her. Magasinet finnes kun i digital utgave.

 

Relaterte artikler

Anne-Merete Mærli Hellebø

Ledelse i en uforutsigbar tid

Skole- og barnehageledere står overfor en stadig mer kompleks og uforutsigbar virkelighet. Politisk uro, raske samfunnsendringer, teknologiske gjennombrudd, globale kriser og klimaendringer påvirker hverdagen og skaper en krevende kontekst for ledelse. Disse utfordringene krever at ledere viser kreativitet, tilpasningsevne og evne til rask omstilling for å sikre kvaliteten i opplæringen.

Nyheter
Høringssvar fra Skolelederforbundet

Våre innspill til høringer om SFO/AKS

Denne uken svarer vi ut to viktige høringer om SFO/AKS.

Nyheter

Tilstrekkelig bemanning i barnehagen

Kunnskapsminister Kari Nessa Nordtun har i dag lagt frem en ny veileder som skal hjelpe barnehagene med å vurdere om bemanningen til enhver tid er tilstrekkelig, og når det skal settes inn vikar.

Nyheter